[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • dziadekk
    Rider
    • 2011
    • 355
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    Zepter00,
    po wymianie sprężyn zawieszenie jest w normie producenta, nic nie jest za wysoko, wygląda jak inne auta na parkingu, a nie jakby w bagażniku leżały 4 worki z cementem. Jestem po wymianie, wymiar 384mm, zmian w twardości i nie wyczułem, poprostu już nie haczę o leżących.

    Komentarz

    • yunior81
      RS
      • 2010
      • 1657
      • Octavia I (1U2)
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

      Zamieszczone przez Podbiel
      Muszę dopłacić 150 zł za montaż
      150~160 zł. tyle kosztuje wymiana tylnych sprężyn w OII w ASO - więc chyba servis chce Cię naciągnąć na zapłatę za coś co Ci się należy w ramach gwarancji

      Komentarz

      • szkoda
        RS
        S_OCP Member
        • 2005
        • 22543

        ok, ten numer, jest ktoś w stanie podać\potwierdzić :?:
        saport techniczny baj DGW
        była BKD+DSG '05 120kkm
        była BXE '08 190kkm
        no i nie ma :-)

        Komentarz

        • blackrs
          RS
          • 2008
          • 4826
          • Superb II combi (3T5)
          • CFGB 2.0 TDI CR RS 170 KM

          Zamieszczone przez yunior81

          150~160 zł. tyle kosztuje wymiana tylnych sprężyn w OII w ASO - więc chyba servis chce Cię naciągnąć na zapłatę za coś co Ci się należy w ramach gwarancj
          sporo wymiana tylnych trwa jakies 7-10 min
          BYŁA o1 rs
          BYŁA o2 1.6
          JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

          Komentarz

          • Rosomak
            L&K
            • 2011
            • 1365
            • Octavia II (1Z3)
            • BSE 1.6 MPI 102 KM

            Zamieszczone przez blackrs
            sporo wymiana tylnych trwa jakies 7-10 min
            Dokładnie. U mnie wymieniali to trwało to dosłownie kwadrans.
            Pewnie mają wymienić w ramach gwarancji, ale chcę jeszcze klienta wy...dy...mać!
            Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
            http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
            Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

            Komentarz

            • Mynia
              Ambiente
              • 2011
              • 112

              Zamieszczone przez blackrs
              sporo wymiana tylnych trwa jakies 7-10 min
              + 10minut na sprawdzenie zbieżności
              Pozdrawiam
              Marek

              combi 1.9TDi BJB i 1.6 MPi BSE

              Komentarz

              • paskuda
                Ambiente
                • 2010
                • 127

                Termin wymiany umówiony na czwartek nowe sprężyny będę o jeden stopień twardsze od seryjnych 3 x żółty 1 x biały, a numer to 1k0 511 115BF

                Komentarz

                • renegat83
                  Drive
                  • 2010
                  • 82
                  • Octavia IV (NX3)

                  Mi dzisiaj pomierzyli w Carsedzie i wyszło 362mm. Do pomiarów samochód ma być "gotowy do jazdy", czyli LPG i PB zatankowane do pełna (lub sztucznie dociążony tył). Póki co mogę podziękować doradcy p. Marcinowi za bardzo rzeczowe podejście do sprawy i zrozumienie. Czekamy na to co powie "szanowne" SAP.

                  Komentarz

                  • artur135
                    Drive
                    • 2011
                    • 56

                    Zamieszczone przez renegat83
                    Mi dzisiaj pomierzyli w Carsedzie i wyszło 362mm. Do pomiarów samochód ma być "gotowy do jazdy", czyli LPG i PB zatankowane do pełna (lub sztucznie dociążony tył). Póki co mogę podziękować doradcy p. Marcinowi za bardzo rzeczowe podejście do sprawy i zrozumienie. Czekamy na to co powie "szanowne" SAP.
                    Czym był dokonywany pomiar? Jest jakieś specjalne urządzenie/miernik?

                    Komentarz

                    • Yarwa
                      Elegance
                      • 2010
                      • 915
                      • BMW

                      Tak mają specjalne urzadzenie, tylko niestety nie pamiętam jaki to ma nr wg specyfikacji grupy VAG. Trzeba by było sprawdzić w ETCE. Ale udało mi się zrobić szpiegowskie zdjęcie i wyglada to tak

                      Komentarz

                      • artur135
                        Drive
                        • 2011
                        • 56

                        moje pytanie nie jest żartem, mnie nie dokonano pomiaru od środka koła do rantu nadkola tłumacząc to potrzebą zastosowania specjalnego urządzenia którego serwis nie posiada.

                        Komentarz

                        • Yarwa
                          Elegance
                          • 2010
                          • 915
                          • BMW

                          a moja odpowiedz nie byla bynajmniej atakiem na twoje pytanie, tylko bardziej w strone profesjonalizmu ASO. I widze ze sie nie pomylilem widzac twoj post. Przeciez to jest jakąs masakra - taka zwykla miarka mozna stwierdzic odchyłki rzedu 15-30mm ktore wystepuja u forumowiczow a oni wymyslaja specjalistyczne narzedzie z dokladnoscia pewno do nanomilimetra,
                          PS. u mnie bylo mierzone miarka jak na zdjeciu. Wyniki pomiaru poszlo do SAP. Jest odpowiedz teraz czekam na wymiane.

                          Komentarz

                          • artur135
                            Drive
                            • 2011
                            • 56

                            następnym razem pojadę do aso ze swoja miarką z legalizacją, nie pozostawie im drogi odwrotu :lol:

                            Komentarz

                            • Yacca
                              Ambiente
                              • 2011
                              • 119

                              Ja chciałem się umówić na Kocmyrzowskiej w Krakowie (tam kupiłem samochód) ale facet powiedział żebym raczej pojechał na Zakopiańską - tam mają stanowisko do pomiarów geometrii. Oni musieliby na lawecie wieźć samochód przez cały Kraków, więc zajęłoby to cały dzień.
                              Więc chociaż gołym okiem widać, że jest źle, to aby SAP zaakceptował pomiary muszą być one wykonane odpowiednim sprzętem. No cóż, takie są zasady.
                              Ale na szczęście zakończyło się wymianą sprężyn i na oko jest OK

                              Komentarz

                              • bociek_b
                                Classic
                                • 2011
                                • 37

                                A ja mam odpowiedź z SAP. Odmowną. Instalacja gazowa powoduje stały nacisk ok. 60kg na tył samochodu co powoduje ugięcie - gwarancja Skody tego nie obejmuje. Gwarancja Landi obejmuje tylko instalację lpg - więc też nie. Skoda zgadza się na lpg montowaną przez dystrybutora ale nie bierze odpowiedzialności, a dystrybutor Skody w Polsce też nie bierze odpowiedzialności .... :? :? :?

                                A na moje pytanie dlaczego jednym wymieniają i innym nie usłyszałem że nikomu nie wymieniają - że jest już ostateczna decyzja, gwarancja nie obejmuje.
                                Koszt doprowadzenia do normalnego stanu ok 700pln.

                                Komentarz

                                • madmac
                                  Classic
                                  • 2010
                                  • 17

                                  Ciekawe w takim razie dlaczego problem występuje także w autach bez LPG?

                                  Komentarz

                                  • xtremesystems
                                    RS
                                    • 2010
                                    • 2254
                                    • Hyundai

                                    tak czytam wasz temat i smiech mnie ogarnia.
                                    oczywiscie jakbym mial ten problem to bylby to smiech przez lzy , bo sprawa przyjemna nie jest.

                                    sam mialem wziac do fabii lpg . ale wlasnie warunki gwarancji byly niejasne i wykluczajace krzyzowo odpowiedzialnosc.

                                    czyli to co tutaj przytaczacie.

                                    sam doladowalem nie raz fabie ze byla przechylona ale wszystko ladnie wracalo.



                                    ciekaw jestem jakby wlasciciel toura z lpg mial psa (moj sąsiad ma psa i wozi go w bagazniku. w kii . fajnie to wyglada....bo piesek to mastiff 100kilogramowy.)

                                    jakbysie mieli go occie to byscie jak w motorówce wygladali :lol: :lol:

                                    Komentarz

                                    • zepter00
                                      RS
                                      • 2008
                                      • 2304

                                      przynajmniej taka Octa wygląda jakby ostro przyspieszała nawet kiedy stoi... inne Octy wyglądają jakby ostro hamowały nawet kiedy jadą szybko
                                      Moja czeska kochanka :-D http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=37223 serwisowana przez DGW. ;-]

                                      "Superbaśka" zastępcza http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...perb+++tdi+awx

                                      Masz coś do mnie? Lepiej przeczytaj to ;-] http://tomianek.pinger.pl/m/839401

                                      Komentarz

                                      • Maicroft
                                        Moderator
                                        S_OCP MemberModeratorr
                                        • 2004
                                        • 25757
                                        • Audi

                                        Czyli nie wprost, ale mowia o tym, ze godzac sie na gratisowa instalacje LPG tracimy gwarancje na wybrane podzespoly samochodu :lol:
                                        Spritmonitor.de

                                        Komentarz

                                        • Rosomak
                                          L&K
                                          • 2011
                                          • 1365
                                          • Octavia II (1Z3)
                                          • BSE 1.6 MPI 102 KM

                                          Zamieszczone przez Maicroft
                                          godzac sie na gratisowa instalacje LPG tracimy gwarancje na wybrane podzespoly samochodu
                                          SAP i ASO Skody same nie wiedzą kto ich strugał! Z jednej strony w ofercie jest napisane że montując skodowskie LPG zachowuje się pełną gwarancje na samochód, a z drugiej strony odmawiają naprawy bo jest LPG... Sic...!!!
                                          Oblicz ile więcej pali Twój samochód przez włączone światła w dzień:
                                          http://dadrl.pl/bin/KosztySwiatelMijania.zip
                                          Jacy ustawodawcy takie prawo. Jakie prawo taki kraj. Jaki kraj takie w nim życie...

                                          Komentarz

                                          • madmac
                                            Classic
                                            • 2010
                                            • 17

                                            Tylko dlaczego nikt o tym nie poinformował przy zakupie?
                                            Przecież przekaz był jasny:"zachowanie pełnej gwarancji mechanicznej"
                                            Czy ewentualne kolejne usterki też zwalą na instalację LPG?
                                            Do czego zatem służy ta gwarancja?

                                            Komentarz

                                            • xtremesystems
                                              RS
                                              • 2010
                                              • 2254
                                              • Hyundai

                                              temu zeby klient zaplacil wiecej za auto. jako ze fabia to pierwsze auto z salonu to moge powiedziec na poltora rocznym doswiadczeniu.

                                              w polsce gwarancja na auto to fikcja

                                              Komentarz

                                              • szkoda
                                                RS
                                                S_OCP Member
                                                • 2005
                                                • 22543

                                                Zamieszczone przez madmac
                                                Czy ewentualne kolejne usterki też zwalą na instalację LPG?
                                                najprawdopodobniej....

                                                Zamieszczone przez madmac
                                                Do czego zatem służy ta gwarancja?
                                                gwarancja służy głównie do sprzedaży samochodu, niektórzy nawet wykupują dodatkowe lata


                                                BTW. u mojego Starego też problem wystepuje, będziemy wymieniać sprężyny, ale bez gwarancji

                                                i warto to zrobić, bo już teraz wiem, dlaczego rozwalił się u niego jeden amor z tyłu :idea:
                                                saport techniczny baj DGW
                                                była BKD+DSG '05 120kkm
                                                była BXE '08 190kkm
                                                no i nie ma :-)

                                                Komentarz

                                                • pandzik
                                                  RS
                                                  • 2011
                                                  • 2254
                                                  • Seat

                                                  Sprężyny przyznane. Umówiony jestem na wymianę.

                                                  Komentarz

                                                  • renegat83
                                                    Drive
                                                    • 2010
                                                    • 82
                                                    • Octavia IV (NX3)

                                                    artur135 nie wiem jak mierzyli, bo zabrali mi samochód i kazali czekać:-) Wiem tylko tyle, że dociążyli tył o tyle ile brakowało paliwa, tak jakby oba zbiorniki były pełne tzn. LPG i Pb.
                                                    Też nieoficjalnie wiem, że na gwarancji prostą drogą SAP z automatu odrzuca, co jest totalną bzdurą - "Polska to dziki kraj". Wiadomo przecież, że VAG nie przyznaje się do błędów, bo ich samochody są perfekcyjne i o żadnej akcji serwisowej nie może być mowy. Jeżeli komuś udaje się wymienić za free to tylko dobra wola ASO i kreatywność ludzi tam pracujących. Ja nadal czekam...

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...